میلگرد دوپولیش چیست؟

این نوع میلگرد نیز از فرآیند گرم به دست می آید و با پولیش کردن سطح آن آیینه مانند می شود .

میزان درخشان و براقی این نوع میلگرد از میلگرد تک پولیش بیشتر است.

ظاهر آیینه ای باعث شده ، زیبایی آن را دو چندان کند .

و برای ساخت قطعات خودرو ، سازه های معماری و مکان های خاص که نیازمند فلز محکم و آیینه ای شکل باشد مورد استفاده قرار بگیرد.

حسن استفاده از این محصول آن است که نشکن است.

میل ترانس دوپولیش و مشخصات بیشتر:

این میلگرد عمدتا در جنس های آهن و فولاد ck45 تولید می شود.

بیشتر در تولید قطعات صنعتی و تولید محصولات بخصوص به کار می رود.

میلگرد دوپولیش معمولا بصورت منفی (5 صدم الی 10صدم میلیمتر) تولید می شود.

و به میلگرد بلبرینگ خور هم شناخته می شود.

کاربرد انواع میلگرد های صنعتی

 کلیک کنید >> 

انواع میلگرد های صنعتی رایج در بازار:

میلگرد ساده

میلگرد مسوار

میلگرد پولیش , دوپولیش و سنگ خورده

میلگرد کششی

جهت اطلاع از قیمت دقیق ارز کلیک کنید >>

 

مراحل تولید میلگرد دوپولیش :

برای تولید این نوع میلگرد صاف مراحلی را باید طی کرد تا از شمش فولادی به میلگرد براقی تبدیل شود , بطور کامل این فرآیند را توضیح خواهیم داد.

فولاد ذوب شده پس از تبدیل به شمش های  12 و 6 متری بصورت بلوک های کوتاه تر برش خورده و برای تولید میلگرد های ساده وارد دستگاه نورد می شوند.

پس از چندین مرحله رفت و برگشت مراحل تبدیل شمش به میلگرد ساده , و رسیدن به سایز دلخواه به طول 6 متری برش خورده و بسته بندی می شود و آماده ارسال برای روتراشی می شوند.

با انجام پیلینگ و تراش 2 الی 3میلیمتری سایزهای 20 الی 60 میلیمتر سطح روی محصول صاف تر و دور آن گردتر می شود. اما رد و آثار خشن تراشی روی میلگرد مشاهده می شود.

برای از بین بردن خطو خش و پستی و بلندی های پیلینگ میلگرد بایستی دستگاه سطح روی میگرد را پولیش کرده تا در نهایت سطحی صاف و صیقلی میلگرد ترانس بدست آورد.

اما مهم تریم مرحله ی تولید میلگرد دوپولیش مرحله آهنگ می باشد که با دستگاه سنترلس سطح روی میل ترانس چندین مرحله سنگ خورده و به بالاترین دقت می رسد.

بعد از انجام چند مرحله با سنگ زبر و نرم در آخر با بالاتریندقت و براقی سطح روی محصول به بازار برای مصارف صنعتی مخصوص مانند عملیات کروم و سخت کاری عرضه می شود.

 محصولات >> 

میلگرد ترانس سنگ خورده (سر زرد و سر قرمز)

برخی میلگرد دوپولیش را با اسم میلگرد سنگ خورده می شناسند.

در فرآیند تولید این نوع میلگرد از دستگاههای سنگ زنی بعد از پولیش زنی، برای یکدست و صیقلی کردن سطح میلگرد استفاده میکنند.

مرحله تولید میلگرد سنگ خورده با مرحله تولید میلگرد دوپولیش متفاوت است.

این نوع میگرد به دو شکل میلگرد سر زرد و سر قرمز تولید میشود.

که در واقع رنگی که روی سطح مقطع آن زده شده، مشخص کننده ساختار و روش تولید آن در فرآیند کشش بوده (روش ترمکس یا خنک کاری سرد و برگشت تحت کنترل).

و هرکدام از آنها موجب بروز ویژگیهای متفاوت در میلگرد و انواع آن و تفاوت در محل کاربردشان میشود.

میلگرد تولید شده از جنس آهن را سر زرد و میلگرد تولید شده از جنس ck45 را سرقرمز می شناسند.

 

مفتول سایز 2 الی 10 صنعتی

 کلیک کنید >> 

خرید میلگرد مسوار

 

قیمت شفت دوپولیش :

قیمت میلگرد دوپولیش به دلیل هزینه و زمان صرف شده جهت تبدیل به میلگرد با دقت صدم میلیمتر با کمترین تلزانس بالاتر از دیگر محصولات گرد صیقلی می باشد.

عواملی که به غیر از دقت بالای محصول در قیمت تاثیرگذار می باشد را بررسی خواهیم کرد.

کیفیت مواد اولیه :

یکی از این عوامل مواد اولیه و کیفیت جنس می باشد که کارخانه های شمش زیادی در ایران وجود دارد اما جهت تولید محصولات حساس و صنعتی می بایست از مواد ادلیه بدون ناخالصی استفاده کرد.

جنس فولاد تولیدی :

جنس میلگرذ دوپولیش نیز تعیین کننده در قیمت آن می باشد که هرکدام برای مصرف در قطعات و تولیدی های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

سایز سفارشی :

سایز و طول شاخه های میلگرد دوپولیش بصورت استاندارد با تلرانس کمی تولید می شود که در صورت درخواست مشتری می توان میلگرد را در سایز های مختلف تولید کرد و این امر امکان تغییر قیمت را می تواند در بر داشته باشد.

موارد دیگری مانند قیمت ارز و موجودی مواد اولیه و … می توانند همانند تاثیر روی قیمت دیگر فولادهای موجود در بازار روی میلگرد دو پولیش ck45 و آهن تاثیرگذاز باشند.

”گالری

کاربرد میلگرد دوپلیش در صنعت :

کاربرد میلگرد دوپولیش ck45 به دلیل ویژگی براق و ظاهر آیینه ای شکلی که دارد در معماری و مکان هایی که ظاهر کار اهمیت دارد و هر مکانی که زیبایی ظاهر در آن از اهمیت بالایی برخوردار است مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین در صنعت و قطعه سای برای انجام آبکاری و کروم , در جک های هیدرولیک و جرثقیل , دستگاه پرس , قطعات خودرو , قطعات دستگاه های صنعتی , تولید وسایل ضد سایش و عملیات سخت کاری به دلیل سختی پذیری به کار گرفته می شود.

راهنما و خرید میلگرد دوپولیش از پرگاس فلز :

از آن جا که جنس های تقلبی و با مواد ناخالص زیادی از طریق برخی کارخانه ها مواد تشکیل دهنده محصولات فولادی و آهنی را تشکیل می دهند لازم به ذکر است که جهت تهیه این محصول شما می توانید از طریق تماس تلفنی اطلاعاتی را در مورد محصولات صیقلی ترانس و دوپلیش دریافت کنید تا در مصرف آن ها به مشکل برخورد نکنید.

فروشگاه پرگاس فلز تولید کننده تمامی میل ترانس های صنعتی می باشد , و یکی از محصولات تولیدی پرگاس فلز میلگرد دوپولیش می باشد , که با کیفیت بالا برای هر کدام از عملیات تولیذ جنس و سایز مخصوص آن را تولید می کند.