مفتول مسوار چیست:

 مفتول مسوار از قطر 1 تا 8 میلیمتر و در 2 نوع شاخه و کلاف تولید میگردد و کاربردهای خاصی از جمله وسایل تزیینی جوش فلزات و … دارد.

میلگرد های ساده طی عملیات کشش و شسته شدن به رنگ سفید و عمدتاٌ مسی درمی آید و برای عملیات آبکاری مناسب می باشد.

در ادامه بصورت جزیُی به مشخصات کلی این مفتول اشاره خواهیم کرد…

 مراحل تولید مفتول مسوار :

 مرحله 1: این مفتول در واقع مفتول آهن است که بعد از انجام آخرین مرحله کشش مفتول مسوار و رسیدن به سایز مورد نظر وارد ۲ وان که به ترتیب اول اسید شویی شده تا سیم تمیز شود و آلودگی از سطح میلگرد از بین برود.

مواد اولیه برای تولید مسوار معمولاٌ از جنس آهن و ck45 می باشد. بصورت کلاف های ساده به رنگ سیاه است.

در اسیدشویی همانطوزرکه از اسم آن مشخص است یک حوض پر از اسید می شود تا کلاف ساده یکجا وارد آن شود تا مدتی داخل حوض باقی می ماند تا خاکستر و سوختگی ناشی از دمای بالای ناشی از تولید ریخته بشود و جنس نرم تر شود برای رد کردن از قالبی که از پیش بر اساس سایز درست شده است.

 

 مرحله 2: بعد از آن وارد وان سولفات مس شده , در صورتی که اسید شویی و چربی زدایی به خوبی انجام نشد در مرحله بعد لکه هایی سیاه مانند روی سطح مفتول به جا می ماند.

به همین دلیل نیاز به اسیدشویی محصول قبل از مسوار کردن آن می باشد. تا ناخالصی سطح روی مفتول و مواد سوخته جداشده و ریزش می کند.

 

این گونه مفتول تولید شده در روند آبکاری در صنایع مختلف اخلال به وجود می آورد.

پس باید از ابتدا و در اولین مرحله چربی زدائی و زنگ زدائی از سطح آن به درستی صورت بگیرد.

متاسفانه اکثر مواد اولیه مصرفی کارخانه جات داخلی در حال حاضر از تولیدات کشورهای چین و اکراین وسایر کشورها می باشد.

اما در حال حاضر تولید مفتول های کلاف را برخی از کارخانه های فولاد داخلی با کیفیت خوب انجام می دهند.

 

 

قیمت میلگرد ترانس صنعتی

 کلیک کنید >> 

 

 

کاربرد مفتول مسوار

با گذر زمان و بروز شدن انسان ها و حتی ماشین آلات و دستگاه های تولید و مونتاژ, درخواست برای وسایل خانگی متنوع و تزیَینی حتی اکسسوری های مختلف بیشتر و بیشتر می شود و این خواسته باعث رشد صنعت تولید در ابعاد و زمینه های متعددی در کشور شده است.

از این رو کاربرد صنایع مفتولی هر روز بیشتر از گذشته شده و حتی ایده های جدید و نویی بنابه درخواست مصرف روزانه مردم ایجاد می شود.

 صنایعی که این مفتول در آن کاربرد دارند شامل :

 

آبکاری

 خمکاری و تراش

 ساخت انواع پین

 صفحه های یخچال های فروشگاهی

 صنایع آشپزخانه

 رخت آویز

 انواع چوب لباسی

 اسکلت آباژور

 تولید کیف های دستی و مسافرتی

 ساخت انواع قفسه

 صنعت خودرو سازی

 ساخت انواع باکس‌ها

 جهت تولید انواع وسایل خانه

 صنایع خودروسازی و موتورها

 تولیدات صنعتی تزئـینی

محصولات ››

میلگرد مسوار :

برخی نیز این محصول صنعتی پرکاربرد را با نام میلگرد مسوار می شناسند, به دلیل شکل ظاهری و شاخه بودن آن. معمولاٌ این واژه برای سایزهای بزرگ تر نام برده می شود.

طول 3 متری شاخه های آماده در بازاز از سایز 3 الی 8 میل موجود می باشد.

میلگرد مسوار را بخاطر تولید از کلاف می توان به طول دلخواه برش زد, به همین دلیل می توان طبق سفارش مشتری با ضخامت دقیق سفارشی و طول شاخه های دلخواه تولید کرد.

میلگرد مسوار حدوداٌ در قیمت با مفتول کلاف مسوار تفاوت چندانی ندارد , اما اگر طول شاخه های برش خورده هتگام تولید بیش از حد کوتاه شود برای تولید کننده می تواند مشکل ساز باشد , و درخواست مبلغ بیشتری برای تولیدات سفارشی با شاخه های کوتاه کند.

  ارسال سفارشات :

شما می توانید پس از خرید آهن یا سفارش خدمات برشکاری , درخواست ارسال محصولات به تمامی نقاط را بدهید تا از طریق باربری سفارش شما ارسال شود.

 ( مفتول – میلگرد کششی – میلگرد ترانس – میلگرد ساده – ششپر آهن – فولاد اتومات – چهارپهلو ترانس – تسمه و … )

 استفاده از اپلیکیشن بازار (کلیک کنید)

گالری ››

فروش مفتول مسوار در تهران :

در بازار ملتهب فولاد و آهن فروش این محصول با قیمت های تفاوت بسته به مقدار محصول, سایز و طول شاخه در تهران و دیگر شهرهای کشور تولید می شود.

فروش محصولات عمدتاٌ بصورن تناژ و شاخه های 2 الی 3 متری به فروش می رسد.

در تهران شما خیلی راحتتر بدلیل بالا بودن تعداد تولید کنندگان در حومه تهران می توانید به این محصولات دسترسی داشته باشید.

همچنین در بازار های فروش محصولات فولادی مانند بازار آهن و دیگر مرکز فروش ها بصورت آماده خریداری انجام نمایید , فروش محصولات از طریق سایت و پیج های فروش فولاد و آهن هم با تایید موجودی محصول و قیمت قابل خرید می باشد.

اما بدلیل حضوری نبودن خرید نمی توان برای اولین بار از این طریق سفارش خرید محصولات را مطمئن انجام داد, بهتر است قبل از خرید محصولات فولادی همچون مفتول مسوار, تاٌیید شرکت یا فروشگاه را گرفته و یا نمونه محصول را دریافت نمایید.

در تهران فروش مفتول مسوار از لحاظ ارسال بار راحت تر از شهرهای دیگر است به دلیل بارگیری راحت و ارسال از طریق باربری های مختلف و یا ماشین های پایانه به اقسا نقاط کشور.

 

میلگرد کششی چگونه تولید می شود؟

 کلیک کنید 

 

آیا کشش میلگرد اجرتی انجام می شود؟

 کلیک کنید 

 

قیمت مفتول مسوار :

برای قیمت گذاری هر نوع کالایی مواردی در نظر گرفته می شود تا بصورت دقیق بتوان ارزش جناس را برای مصرف کننده مشخص کرد, و موردهای تاٌثیرگذار برای هر نوع محصول تفاوت دارد.

در نهایت قبل از عرضه ی نهایی محصول ارزش آن دقیق و بدون خطا بدست نمی آید بخصوص در داخل کشور که عوامل تعیین کننده قیمت خودش با نوسان قیمت ناشی از شرایط اطراف را دارد.

با تغییر شرایط منطقه , نابسامانی در برخی از نقاط نظامی کشور , تغییر قیمت ارز و دلار , تغییر قیمت جهانی همانطور که در قبل تر هم گفته شد عواملی همچون نمونه هایی که نام برده شده قیمت مفتول مسوار هم همانند دیگر محصولات و اجناس تولیدی و صنعتی با نوسانی همراه است.

اما بطور کلی اگر بخواهیم در مورد قیمت حدودی این محصول صحبت کنیم باید در نظر داسته باشیم که کارخانه و کیفیت مواد اولیه تاٌثیر مستقیمی بر روی قیمت می گذارد.

قیمت این نوع مفتول صاف و رنگ مسی از میلگردهای ساده گرانتر و از میلگرد های براق دوپولیش ارزان تر اعلام می شود.

قیمت مسوار کیلویی :

مفتول مسوار بصورت کیلویی در کارخانه های تولیدی و در بازارهای فروش فولاد و آهن به فروش می رسد.

قیمت مسوار کیلویی هم به نسبت مقدار خرید مشتری متفاوت است.

اما در برخی مواقع با کم بودن مقدار سفارش در حد شاخه , به دلیل کم وزن بودن نمی توان بصورت کیلویی جنس را فروخت و قیمت های مختلفی را فروشندگان برای مشتریان درخواست کننده خرید مفتول مسوار شاخه ای علام می کنند.

خرید از کارخانه مزیت مناسب بودن قیمت محصول را برای شما دارد اما در خیلی از مواقع بصورت آماده نمی توان مفتول های مسوار شده را همیشه از منبع آن تهیه کرد, در اینجا برای حل این مسُله فروشندگان فولاد می توانند گزینه ی مناسبی برای راه انداز کار شما باشند, و می توانید با خرید از فروشگاه های آهن مطمیُن در زمان خود صرفه جویی کنید.

 

 

اطلاع از نوسان قیمت آهن در اینستاگرام (کلیک کنید) ›› No images found.

کارخانه تولید مفتول مسوار :

در گذشته و سالیان نه چندان دور مفتول های فولادی و آلیاژی از بسیاری از کشورهای اطراف تاًمین می شد, امروزه با توسعه تولیدات صنعتی و دستگاه ها بخش عمده ای از فولادوآهن پرمصرف وارداتی را کارخانه های موجود در داخل کشور بدون وابستگی به سنگ آهن و آلیاژهای مخصوص تاٌمین می کنند.

و در آخر باید به این نکته اشاره داشته باشیم به دلیل تفاوت کیفیت در کارخانه های تولید کننده مفتول صنعتی مانند مسوار , برای سفارش این محصولات در صورت امکان تاٌیید کارخانه و یا فروشگاه تاٌمین کننده مفتول های صنعتی را بگیرید.

همچنین برای استعلام قیمت صنایع مفتولی و فولاد های صنعتی و حتی گرفتن اطلاعات از انواع کارخانه های تولیدی با همکاران ما در تماس باشید.